Nowość! Neat Acoustics Petite Classic – Powrót legendy od której wszystko się zaczęło…

Neat Acoustics Petite Classic

Petite Classic

Ogromny sukces jubileuszowej limitowanej edycji „Petite 30” z okazji 30-lecia istnienia firmy, spowodował zapotrzebowanie na nową wersję Petite.
Petite Classic ma dokładnie takie same wymiary jak oryginalny Petite, z zachowaniem jego kształtów, ale wykorzystuje wysublimowane jednostki napędowe z modelu „Petite 30” oraz nową zwrotnicę.
Jak zawsze, elementy składowe zostały dobrane z niezwykłą starannością, aby dostarczyć unikalny dźwięk NEAT. Głośnik wysokotonowy to przetwornik Air Motion Transformer (AMT), który jest precyzyjny i dynamiczny, natomiast przetwornik średnio-niskotonowy jest obsługiwany przez jednostkę stożkową z PP z wypełnieniem mineralnym, charakteryzujący się doskonałą odpowiedzią na transjenty i wyjątkowo niskimi zniekształceniami.
Elementy zwrotnicy to niskostratne cewki z rdzeniem powietrznym oraz wysokonapięciowe kondensatory i oporniki polipropylenowe. Pomimo swoich kompaktowych wymiarów, Petite Classic dostarcza zdumiewająco realistyczny obraz, wyjątkowe średnie tony i oszałamiającą dynamikę, zachowując jednocześnie muzyczną spójność i esencję oryginalnego modelu Petite.
Wykończenie Textured Black lub Satin White.

Oryginalny Petite był pierwszym modelem, jaki firma kiedykolwiek wyprodukowała; w istocie jest to powód, dla którego North Eastern Audio Traders stało się Neat Acoustics. Wysoko ceniony Petite pozostawał w produkcji do 2016 roku, zanim Neat zmienił linię modelową. Kiedy jednak z okazji 30-lecia firmy wprowadzili do sprzedaży limitowaną wersję, popyt był tak entuzjastyczny, że projekt został podrasowany i stał się Petite Classic.

W rezultacie powstał głośnik, który jest intrygującą mieszanką starego i nowego modelu. Petite Classic jest tej samej wielkości co oryginał, co czyni go stosunkowo płytkim w porównaniu do wielu rywali. Podobnie jak w przypadku wielu głośników, które Neat wypuszczał w ostatnich latach, tak i tutaj zastosowano Air Motion Tranformer dla głośnika wysokotonowego. Jest to składana membrana, która łączy bardzo dużą powierzchnię promieniowania z niską masą, dając szeroką, ale równą dyspersję. Współpracuje on ze 150mm polimerowym przetwornikiem średnio-niskotonowym, który jest bardziej zbliżony do oryginalnych Petite, ale posiada udoskonalenia, które Neat opracował z czasem.

Petite Classic to niewielki głośnik, który jest dobrze wykonany i nie jest wybredny w kwestii umiejscowienia. Jeśli tylko zastosujecie solidną parę podstawek pod głośniki, będzie pracował tak jak należy w większości pomieszczeń i poradzi sobie z przestrzeniami nawet większymi niż można się spodziewać. Czułość kolumn to 87dB/w i impedancja pomiędzy 4 a 6 omami, więc tak długo jak macie dostępne we wzmacniaczu minimum 30 watów lub więcej dostępnych do zasilania, prawdopodobnie będą odpowiednio wysterowane. Kolumny na pewno zadowolą swoim brzmieniem nie jedego audiofila, a tym bardziej melomana, który poszukuje niewielkich kolumn z dużym sercem do grania, takie właśnie są nowe Neat Acoustics Petite Classic.

Kolumny Neat Acoustics Petite Classic będą dostępne od Listopada 2022 u autoryzowanych sprzedawców!

Sprawdź gdzie możesz zakupić kolumny