Neat Acoustics na Audio Video Show 2023

W dniach 27-29.10.2023 roku zapraszamy na Audio Video Show 2023 do hotelu Radisson Blu Sobieski pokój 128 na premierę kolumny Neat Acoustics z serii Classic: Petite, Mystique oraz Elite.

PETITE CLASSIC

Petite Classic jest tej samej wielkości co oryginał, co czyni go stosunkowo płytkim w porównaniu do wielu rywali. Podobnie jak w przypadku wielu głośników, które Neat wypuszczał w ostatnich latach, tak i tutaj zastosowano Air Motion Tranformer dla głośnika wysokotonowego. Jest to składana membrana, która łączy bardzo dużą powierzchnię promieniowania z niską masą, dając szeroką, ale równą dyspersję. Współpracuje on ze 150mm polimerowym przetwornikiem średnio-niskotonowym, który jest bardziej zbliżony do oryginalnych Petite, ale posiada udoskonalenia, które Neat opracował z czasem. Pomimo kompaktowych rozmiarów, Petite Classic zapewnia zadziwiająco realistyczne obrazy, wyjątkową średnicę i oszałamiającą dynamikę, zachowując muzyczną spójność i esencję oryginalnego modelu Petite.

Petite Classic to niewielki głośnik, który jest dobrze wykonany i nie jest wybredny w kwestii umiejscowienia. Jeśli tylko zastosujecie solidną parę podstawek pod głośniki, będzie pracował tak jak należy w większości pomieszczeń i poradzi sobie z przestrzeniami nawet większymi niż można się spodziewać.

Oryginalny Petite był pierwszym modelem, jaki firma kiedykolwiek wyprodukowała; w istocie jest to powód, dla którego North Eastern Audio Traders stało się Neat Acoustics

MYSTIQUE CLASSIC

 

Mystique Classic jest zasadniczo zmniejszoną wersją modelu Elite Classic, ale zapewnia znacznie więcej niż można by oczekiwać od tej pozornie prostej i kompaktowej konstrukcji 2-drożnej. Podobnie jak w innych modelach z serii Classic, głośnik wysokotonowy Air Motion Transformer (AMT) zaoferuje świetny efekt przestrzeni oraz zapewni odpowiednią ilość szczegółów. W  tej konstrukcji jest dopasowany do 134-milimetrowej papierowej jednostki nisko-średniotonową z serii Motive. Jak zawsze, komponenty wewnętrzne zostały dobrane z wielką dbałością, aby osiągnąć idealne dopasowanie jednostek napędowych. W zwrotnicy zastosowano cewki powietrzne o niskiej tolerancji i kondensatory polipropylenowe, podłączone na stałe, aby zminimalizować zakłócenia w ścieżce sygnału. Mystique Classic posiada również port bass refleks skierowany w dół, umożliwiając głębokie, dobrze kontrolowane częstotliwości basowe. Elastyczne umiejscowienie portu ułatwia w ustawieniu kolumn w pomieszczeniu. Obudowa jest zamontowana nad solidnym cokołem, który zapewnia dużą stabilność konstrukcji. Mystique Classic zapewnia oszałamiającą prezentację, która sugeruje skalę znacznie większych głośników. Kompaktowa i elegancka obudowa może być łatwo umieszczona w większości domowych pomieszczeń.

ELITE CLASSIC

 

Całkowicie nowa wersja Elite Classic zawiera ten sam przetwornik nisko-średniotonowy, co nasza flagowa seria Ultimatum, połączona ze znakomitym głośnikiem wysokotonowym AMT z modelu Petite Classic w kompaktowej obudowie podłogowej. Jak zawsze, elementy zwrotnicy są wybierane z wielką starannością, aby osiągnąć idealne dopasowanie jednostek napędowych. Głośniki Elite Classic są szersze niż głębokie, co oznacza, że Elite są mniej natrętne niż większość głośników podłogowych. Neat Elite Classic wyposażone są w system dual-port. Jeden port umieszczony jest na dole głośnika nad nową akrylową podstawą. Idealne brzmienie basu uzyskujemy dzięki czterem obrabianym maszynowo elementom dystansowym, które zachowują optymalną odległość między portem, a podstawą. Takie rozwiązanie zapewnia głębokie i dobrze kontrolowane brzmienie najniższych częstotliwości. Drugi mniejszy port (32mm) znajduje się z tyłu obudowy. Oba port mają wpływ na inne częstotliwości, dzięki czemu można dopasować brzmienie kolumn do dowolnych warunków akustycznych lub indywidualnych preferencji słuchacza. Kolumny oferują kompaktową obudowę, która idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.